Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna w dzisiejszych czasach jest doskonałą bronią przeciwko ciągle zwiększającym się opłatą za prąd elektryczny a zarazem idealną możliwością o zadbanie o ekologię. Najważniejszą cechą takiej instalacji jest to że mimo poniesionych kosztów szybko zwraca się instalacja takiego systemu. Drugą ważą cechą jest to że montaż panelów nie wymaga zmiany instalacji elektrycznej w domu a jedynie jej mała rozbudowę.

Produkcja energii elektrycznej w instalacji PV jest dosyć prosta, a wszystko dzięki zjawisku polegającym na tym że siła elektromotoryczna powstaje w półprzewodniku dzięki czemu energia słoneczna zostaje w prosty sposób zamieniona na prąd stały.

Fotowoltaika Szczecin

Prąd wytworzony przez instalacje fotowoltaiczną jest najpierw wykorzystamy przez instalacje elektryczną w domu a w razie niedoboru instalacja przełącza się na prąd sieci publicznej. Dzięki zastosowaniu licznika dwukierunkowego istniej możliwość przesyłania wytworzonej nie wykorzystanej energii do sieci publicznej dzięki czemu zwraca nam się koszt instalacji.

Pierwszym krokiem naszej współpracy z Państwem jest wykonanie pomiarów takich jak nachylenie dachu do ziemi jego kierunek, zacienie, wielkość powierzchni oraz stan konstrukcyjny ponieważ jeden moduł waży około 19kg. Istniej oczywiście możliwość instalacji panelów na gruncie za pomoc wysięgników o wysokości nawet do 2,6 metra dzięki czemu nie tracimy powierzchni działki.

Fotowoltaika dla domu - Szczecin

Dla domu

Obniż rachunki za prąd w swoim domu, zamawiając zestawy solarne. Niewielka rodzina zużywa rocznie około 3 000 kWh. Instalacja PV o mocy 3,0 kW produkuje rocznie 2 800 kWh. Dzięki wykorzystaniu tej technologii koszty rachunków spadają o około 80%. W naszej ofercie posiadamy instalacje o zróżnicowanej wielkości. Instalacje można zamontować na niewielkich domach a nawet domkach letniskowych ale również takie dla zdecydowanie większych posesji.

Dla firmy

Interesujesz się Instalacją fotowoltaiczną na potrzeby Twojej firmy? Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz m.in. zabezpieczyć swoją działalność przed rosnącymi cenami energii elektrycznej . Mikroinstalacje o mocy do 50kWp nie wymagają pozwoleń na budowę, instaluje się je na gruncie oraz dachach budynków. Odnawialne źródła energii to ekologiczna alternatywa, która podniesie prestiż Twojego przedsiębiorstwa

Fotowoltaika dla firmy - Szczecin
Fotowoltaika dla rolnictwa - Szczecin

Dla rolnictwa

We współczesnym rolnictwie zapotrzebowanie na ciepło i energię cały czas wzrasta. Odbiorcy energii na wsi płacą za energię więcej niż odbiorcy miejscy czy przemysłowi. Warto więc zastanowić się nad odnawialnym źródłem energii jakim jest Fotowoltaika. Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstw rolnych 25% tańsza! Jeśli rozliczasz się z podatku rolnego to zgodnie z prawem możesz odliczyć 25% wartości inwestycji w Twoją instalację!

Zajmujemy się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych, ale również szczegółowym projektem oraz serwisem instalacji. Mowa tu o ewentualnym serwisie, ponieważ instalacje fotowoltaiczne są z reguły bezawaryjne i bezobsługowe. Stąd też serwis może być potrzebny wyłącznie w szczególnych i naprawdę sporadycznych sytuacjach. Warto pamiętać że przysługuje Ci dofinansowanie do fotowoltaiki! O dotacje mogą ubiegać się osoby prywatne i przedsiębiorcy, którzy zainwestowali środki w prace remontowe na swojej posesji. Dzięki panelom słonecznym możesz otrzymać nawet 50 tys. złotych dopłaty,