FAQ

  • Czym różnią się moduły fotowoltaiczne od kolektorów słonecznych?
    Kolektory słoneczne mogą być używane do podgrzewania wody lub do wspomagania centralnego ogrzewania. Fotowoltaika zamienia energię słoneczną bezpośrednio w energię elektryczną.
  • System dla inteligentnego domu jest drogi?
    Koszt instalacji wynosi średnio 5 proc. wartości mieszkania lub domu.
  • Czy mogę oglądać podgląd z kamery na komórce?
    Dobre kamery do nagrywania obrazu przez całą dobę w połączeniu z wydajnymi rejestratorami wideo nie tylko zapewniają możliwość archiwizacji wysokiej jakości nagrań, ale pozwalają również na równoczesne udostępnianie aktywnego wglądu w kamery w czasie rzeczywistym na urządzeniach podłaćzony do internetu.
  • Czy ważne jest wyciszenie kina domowego?
    Pokój kinowy należy odpowiednio wygłuszyć, aby stworzyć dobre warunki do rozprzestrzeniania się fali dźwiękowej. Z drugiej strony, trzeba go też wyciszyć, aby w czasie oglądania filmu nie przeszkadzały nam dźwięki z zewnątrz.
  • Wifi czy kabel?
    Ten dylemat wydaje się nie dotyczyć większości użytkowników, którzy wybierają wygodniejszą łącze bezprzewodowe. Jednak mimo pojawiania się nowych standardów - kabel wciąż jest skuteczniejszy niż WiFi. Kabel jest pewniejszy, a historycznie rzecz biorąc zapewniał i nadal zapewnia dużo lepsze osiągi.
  • Czy ogrzewanie elektryczne jest opłacalne?
    Nie jest to prosta odpowiedź, ponieważ zależy to od poziomu izolacji domu, wybranego sposobu grzewczego, taryfy według której naliczane są opłaty, a także zakładu energetycznego, który obsługuje nasz teren zamieszkania. W przypadku domów energooszczędnych o powierzchni około 120 m2, gdzie zapotrzebowanie cieplne wynosi około 70 kwH/m2, roczne koszty będą oscylowały w okolicach 3000 złotych. Misięczne rachunki za prąd wyniosą zatem około 250 złotych. Na wyborze ogrzewania elektrycznego możemy też zaoszczędzić. Po pierwsze są to urządzenia nie wymagające częstych napraw i przeglądów, a po drugie decydując się na nie na etapie budowy domu możemy zrezygnować z budowy komina.
  • Po co rekuperacja?
    System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło wykorzystane jest ponownie. Świeże powietrze zewnętrzne zasysane jest poprzez otwór w budynku, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego.