Automatyka Budynkowa

Inteligentny dom to nie tylko gaszenie oświetlenia za pomocą telefonu, to tylko jedna z wielu opcji inteligentnego domu. Dzięki naszej ofercie każdy zyskuje możliwość wygodnego życia w pełni zautomatyzowanym domu. Budynek wyposażony w inteligentny system zarządzania, dba o to by komfort jego użytkowania był możliwie jak najwyższy, nie ma konieczności troszczenia się o temperaturę, świeżość powietrza czy bezpieczeństwo. Inteligentny budynek troszczy się o to za nas. Odbywa się to za pomocą czujników oraz zintegrowana z nim sieć instalacji. Elementy pomiarowe mają za zadanie zbierania informacji o tym co się dzieje w budynku oraz jego otoczeniu, a układy wykonawcze reagować na nie odpowiednimi działaniami. Przykładowo zarówno instalacja ogrzewania jak i wentylacja odbierać mogą informacje z czujników obecności i na tej podstawie system będzie wiedział czy jakaś osoba znajduje się w danym pomieszczeniu w domu. Po przeanalizowaniu otrzymanych informacji system może odpowiednio zredukować bądź też podnieść temperaturę w danych pomieszczeniach, aby zmniejszyć koszty zużycia energii(obniżenie temperatury podczas Twojej nieobecności w domu o 2-3 stopnie, może zredukować koszty nawet o 30%). A to tylko jeden przykład z wielu.

Zdalne sterowanie domu

Pierwszym krokiem
projekt

Projektowanie instalacji zaczynamy od rozmowy z klientem, aby poznać jego oczekiwania. Podczas ustaleń podrzucamy ciekawe pomysły i rozwiązania, niektóre rozwiązania prezentujemy na gotowych inwestycjach. Każdy projekt jest oryginalny i niepowtarzalny, tak jak Państwa potrzeby. Pracujemy tylko na sprawdzonych i wysokiej jakości systemach. Z nami stworzysz własny inteligentny dom, dostosowany do najwyższych wymagań.

automatyka budynkowa bms

Istotą proponowanych rozwiązań jest integracja następujących instalacji:

  • -oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego;
  • -ogrzewania;
  • -klimatyzacji i wentylacji;
  • -rolet i żaluzji;
  • -systemów alarmowych;
  • -monitoringu;
  • -multimediów;
  • -alternatywnego i odnawialnego źródła energii;

W przypadku nowych budynków, najczęściej stosuje się systemy przewodowe. Oferują one najwięcej możliwości i zastępują klasyczną instalację elektryczną budynku. W przypadku budynków ukończonych, bądź znajdujących się w remoncie, gdzie występuje już klasyczna instalacja elektryczna, częściej stosuje się systemy bezprzewodowe. Takie rozwiązanie umożliwia integrację tych instalacji i nie wymaga ingerencji w strukturę budynku.

Wiele osób przerażają koszta które należy ponieść, aby wprowadzić system inteligentnego domu do swojego budynku. Jednak czy, aby na pewno są one tak wysokie?

Nie jesteśmy w stanie podać dokładnych kosztów, ponieważ każdy klient to inna instalacja i inne wymagania. Możemy natomiast powiedzieć, że koszt modułów systemu na potrzeby średnio zaawansowanej instalacji wynosi do 5tys. zł. W przypadku domu jednorodzinnego to z reguły do 10 tys. zł. Jest to znikomy procent w morzu kosztów zakupu mieszkania czy budowy domu.